hayatımda hiçbir şey beni bu fikir kadar cezbetmedi. öyle bir fikir ki bu, her ne kadar icrai bir yapıda görünse de esasen ve tamamen ihmali bir tavır. bir hayatın ihmali. ne zaman bu fikri düşünsem en koyu karanlıktan bile daha zifiri bir karanlık canlanıyor aklımda .

peki nasıl gideriz. herkesi ve her şeyi nasıl bırakırız.

cevap bana göre yok olmak.

yanlış anlamayın bir tebdil-i mekan durumu değil bu söylediklerim. insan dünyadan kaçsa kendinden kaçamaz. doğru ve çok klişe.

benim demek istediğim bir parmak şıklatması gibi. “ŞIK! . oldu işte, az evvel yaptığın o hareketle az önceki kimliğini yok ettin. şimdi sen yeni birisin, yenidensin. “ gibi. ben böyle olsun isterdim. bir bilgisayarın yoğun bir kullanımla geçen yıllardan sonra yediği format gibi bir sıfırlanmaya ihtiyaç duyuyorum. ve nedenini bilmiyorum. insan vücudunda ağır metaller birikiyor diye bir şey okumuştum bir keresinde. belki o cümleyi hiç okumasaydım, hiç öğrenmeseydim daha az yorulurdum.

tıpkı geçen hafta izlediğim bir kadın cinayeti videosu gibi. hiç görmeseydim daha çok insan olurdum belki.

mutluluk çok uçucu değil mi sizce de. insan vücudunda kalma süresi en fazla bir kaç saniye. hele bir mutluluğu kasten yok etmek isterseniz zahmet süreniz milisaniyelerle kısıtlı. ama hüzün, keder, daralma, ah, içlenme gibi her biri şahane kategoriler olan canım mutsuzluğum öyle mi. yapıştı mı ruhuna hemen çöker üstüne. bir de şu husus var ama. ya bazılarının kemiklerinin içinde iliğin hemen yanındaysa bu acılar, kederler. yani doğuştan geliyorsa mutsuzluğu. işte böyle insanların en sevdiği ve en çok ihtiyacı olduğu şey bu yazıya başlarken aklımda olan ilk cümleydi;

“herkesi, her şeyi bırakmak ve gitmek.”

Yorum bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com' da kurun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: